KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14534229
nr 1453 4229
Palle Nielsen
(1920-2000), Danmark
Träsnitt, Signerad, numrerad 154/300, daterad -72. Bladets mått: 37x52 cm
Palle Louis Nielsen, dansk tecknare och grafiker född 1920, död 2000.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 mars 2022
kl 19:38:50
2/3 11:27:53
7/3 19:28:54
Palle Nielsen
Läs mer om Palle Nielsen